Veckoauktion den 2 september 2002

  • Sortera efter

  • 8001 Byrå
    Sengustaviansk, L105 D55 H82
    Såld: 8.400 kr

    Såldes den 2 september 2002
  • 8035 Byst
    Såld: 3.600 kr

    Såldes den 2 september 2002
  • 8032 Chiffonjé
    1880-tal, valnöt, L107 D54 H143
    Såld: 9.600 kr

    Såldes den 2 september 2002
  • 8007 Dosa
    Petit Point/Filigran/Emalj,1800-tal, Ungern, dia11
    Såld: 1.300 kr

    Såldes den 2 september 2002
  • 8025 Fönster
    3 st. blyinfattade tillskr. Hallencreutz 49x35
    Såld: 1.300 kr

    Såldes den 2 september 2002
  • 2019 Ikon
    26x19
    Såld: 600 kr

    Såldes den 2 september 2002
  • 8013 Skrin
    kristall, Senempire, förgylld mässingkant, H11, sk
    Såld: 2.700 kr

    Såldes den 2 september 2002
  • 8008 Skrivbyrå
    Tall Boy, Valnöt, 1800-tal, L94 D54 H152
    Såld: 9.000 kr

    Såldes den 2 september 2002
  • 8009 Soffa
    Gustaviansk, L185
    Såld: 5.000 kr

    Såldes den 2 september 2002
  • 8011 Stolar
    Såld: 4.000 kr

    Såldes den 2 september 2002
  • 8006 Väggur
    Empir, trä/mässing, saknar glas, H22
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 2 september 2002
  • 8046 Vas
    Gullaskrufs glasbruk, sign Kuchinke, H25
    Såld: 850 kr

    Såldes den 2 september 2002

Ladda ner broschyr